Meie rühma nimi on Diamonds. Me teame, et kanname imelise vääriskivi nime. Igal nimel on oma iseloom ja omadused, nii ka meil. Aja jooksul oleme tõestanud, et teemantil ja rühm  Diamondsil on palju sarnasust.

Sõna teemant pärineb kahest Vana-Kreeka sõnadest: purustamatu /taltsutamatu ja läbipaistev viidates igavesele armastusele.  Alates vanast Kreekast on teemant ja teemantitega ehteid peetud traditsiooniliselt armastuse sümboliteks. Teemandi kõvadus sobib hästi selle vääriskivi kasutajatele, kuna seda saab kriimustada vaid teist teemantidega.

Meie rühm jaoks tähendavad need omadused:

  • Purunematus – olla oma rühmaliikmetega kaua ja lahutamatult koos. Kanda välja koos kõik rõõmud ja mured – olla teineteisele toeks.
  • Taltsutamatus- me oleme väga erinevad isiksused ja usume, et üks meie rühma koosolemise võludest oleme meie ise ja meie erinevused. Väärtustame oskust austada ning arvestada teineteisega, võimalust õppida teineteiselt ja olla ise hinnatud kaaslane oma rühmas. Õnn on olla austatud, aktsepteeritud  ning armastatud.
  • Läbipaistvus – meie jaoks ausus nii elus, kui spordis.
  • Armastus – ilma armastuseta oma rühma kaaslaste, võimlemise ja lähedaste vastu kaotame oma tugevuse. Me soovime öelda, et armastades oma ala on tulemus alati imelisem, armastades oma kaaslasi pole sa iial üksi.

Teemant on  ka rikkuse, ilu ja tarkuse sümbol. Ilma nende omadusteta poleks olnud meil selliseid võimalusi ja suutlikust jõuda nii kaugele spordis ega kogeda kordumatud õnne tunnet. Rikkuseks  on meie rühma liikmed, nende andekus ja töökus. Ilu nimel töötame me alati. Saalis, kavade kalla töötades võime me seda nimetada spordiks, kuid võisteldes soovime esitada oma kava nii, et see oleks kunst. See on suur ja raske töö täis kordusi, muutusi ja otsinguid. Kuid alati on meie eesmärgiks esitada ka kõige raskemad osad kavas nii, et see näiks kerge ja õhuline, kannaks endas naiselikkust ja ilu. Ilma tarkuseta spordis kaugele ei jõua! Tarkus, lisaks töökusele, on saavutuse ja tulemuse alus. Me kanname oma nime uhkusega! On valgeid ja värvilisi teemante, kusjuures viimased on haruldused harulduste seas, nad võivad olla kollased, roosad, oranžid, purpursed, rohelised, helesinised, punased, sinised, mustad ja konjakivärvi. Värviliste briljantide hind on mõõtmatult kõrge.

Sel aastal oleme me värvilised! Me oleme Diamondsid, kes säravad eredalt!

TLU136Annela Seliste on sündinud 26. oktoobril 2001. aastal Tartus. Võimlemisega alustas ta 5-aastaselt. Annela õpib ja treenib koos kaksikõe Helenaga Tartu Descartes`i Kooli spordiklassis ja on kohusetundlik ning tubli õpilane. Annela õpib neljadele-viitele ning tema tublidusele aitab kaasa väike võistlusmoment oma kaksikõega. Annela on võitnud mitmeid medaleid nii iluvõimlemises kui ka rühmvõimlemises. Annela on 2013. aasta iluvõimlemise Tartu meistrivõistluste II koha omanik, 2014. aasta Lootuste karikavõistluse juuniorite oma vanusklassi II koha omanik. Iluvõimlemise rühmaga tuli Annela 2011. aastal lasteklassi eesti meistriks, 2012. aastal noorteklassi meistriks ning 2013. aastal Eesti meistrivõitsluste noorteklassi II koha omanikuks. Vabal ajal meeldib Annelale ujuda.
TLU130Helena Seliste on sündinud 26. oktoobril 2001. aastal Tartus. Nii nagu kaksikõde Annela, õpib ka Helena Tartu Descartes`i Kooli spordiklassis. Helena on koolis on hoolas ja eeskujulik õpilane, kes õpib neljadele ja viitele. Võimlemisega alustas ta 5-aastaselt. Helena tublidusele koolis ja treeningsaalis aitab kaasa samuti võistlus oma kaksikõega. Helena on võitnud mitmeid medaleid nii iluvõimlemises kui rühmvõimlemises. Helena on 2013. aasta Lootuste karikavõistluse finaali hüpitsakarjutuse II koha omanik ja 2013. aasta iluvõimlemise mitmevõistluse Tartu noorteklassi meister. Iluvõimlemise rühmaga tuli Helena 2011. aastal lasteklassi Eesti meistriks, 2012. aastal noorteklassi meistriks ning 2013. aastal Eesti meistrivõitsluste noorteklassi II koha omanikuks. Vabal ajal meeldib Helenale ujuda.
TLU128Marian Roomet on sündinud 09. märtsil 2000 aastal Tartus. Marian õpib Kristjan Jaak Petersoni Gümnaaisumis ning on eeskujulik ja hea käitumisega õpilane. Marian alustas võimlemisega 7-aastaselt ja on olnud edukas nii iluvõimlemises kui ka rühmvõimlemises. Mariani suurimaks hobiks ongi võimlemine, vabal ajal meeldib talle kuulata muusikat ja vaadata teiste võimlejate tegemisi Internetist.
TLU032Marleen Ereline on sündinud 07. detsembril 2000. aastal Võru linnas. Marleen õpib Tartu Decartes`i Kooli spordiklassis ning on eeskujulik õpilane. Marleen alustas tantsuga tegelemist Võru Kunstikoolis ja iluvõimlemisega alustas alles 7-aastaselt. Ta on võitnud medaleid nii iluvõimlemises kui rühmvõimlemises. Marleen on 2012. aasta iluvõimlemise noorteklassi Tartu meister ja pälvis 2012. aastal võimlemisklubi Janika klubi parima noorvõimleja tiitli. 2013. aastal võitis Marleen Lootuste Karika finaalvõistlusel juunioride vanuseklassis lindi-, palli- ja kurikakavas III koha.
TLU089Marleen Viinapuu on sündinud 20. novembril 2000 aastal Tartus. Marleen õpib Tartu Descartes´i Kooli spordiklassis ning on neljaviieline eeskujulik õpilane. Marleen alustas lasteaias showtantsuga, millega ta tegeles 3 aastat. Iluvõimlemisega alustas Marleen 7-aastaselt ning on võitnud medaleid nii iluvõimlemises kui rühmvõimlemises. Vabal ajal meeldib Marleenile kinos käia, ujuda, vendadega mängida ning käia vendadele korv- ja jalgpalli võistlustel kaasa elamas.
TLU138Katrin Fessak on sündinud 26. mail 2000. aastal Tartus. Võimlemisega tegeleb ta alates 2003. aastast. Katrin õpib Jaan Poska Gümnaasiumis. Viimasel kahel aastal on Katrinil olnud tunnistusel kõik viied, käesoleval aastal on lisandunud mõned neljad. Katrin on võitnud medaleid iluvõimlemises, iluvõimlemise rühmkavades ja rühmvõimlemises. Iluvõimlemise rühmaga on tulnud Katrin 2011. aastal lasteklassi Eesti meistriks, 2012. aastal noorteklassi meistriks ning 2013. aastal Eesti meistrivõitsluste noorteklassi II koha omanikuks. Vabal ajal meeldib Katrinile raamatuid lugeda.
TLU142
Caroly Päkk on sündinud 10. juulil 2000. aastal Tartus. Caroly õpib Jaan Poska Gümnaasiumis. Caroly on väga hea ja eeskujulik õpilane, kellel on senini tunnistusel kõik viied ja kiitused. Caroly alustas võimlemisega 4,5-aaastaselt ning on võitnud mitmeid medaleid iluvõimlemisrühmas kui rühmvõimlemises. Iluvõimlemise rühmaga on tulnud Caroly 2011. aastal lasteklassi Eesti meistriks, 2012. aastal noorteklassi meistriks ning 2013. aastal Eesti meistrivõistluste noorteklassi II koha omanikuks. Vabal ajal meeldib Carolyle käia kinos, ujuda ning veeta aega oma perega.
14646726_1366532403358168_1596464194_o
Ilona Aigro on sündinud 5. novembril 1995. aastal Tartus. Ilona liitus meie rühmaga alles meistriklassis, kuid on väga suurte kogemustega võimleja. Ta on tegelenud nii ilu- kui rühmvõimlemisega ning kuulunud 2015. aastal Tartu linna esindusvõistkonda Sunshine. Võimlemisrühma Sunshine koosseisus võistles Ilona alates laste klassist kuni meistriklassini võites Tartu ja Eesti meistri tiitlid 10 aastat järjestikku. Rühma Sunshine koosseisus saavutas Ilona medalikohti rühmvõimlemise maailmakarikal, suurimaks saavutuseks on meistriklassi maailmakarika  III koht ja maailmameistrivõistluste IV koht. Ilona õpib Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna 3. kursusel ja töötab võimlemisklubis Janika treenerina. Vabal ajal meeldib Ilonale lugeda ja sõpradega väljas käia.

Treenerid

TLU117Grete Reimand on meie ilus ja särasilmne ilu- ja rühmvõimlemistreener. Grete on Janika Möldri õpilane, kelle saavutuste hulka kuulub III koht 2003. aastal Austrias toimunud rühmvõimlemise maailmameistrivõistlustelt. Grete töötab treenerina alates 1999. aastast ja tema energiat ning loomingut jagub klubis nii rühmale Diamonds kui ka paljudele teistele väikestele ja suurtele võimlejatele. Grete hoolitseb muusikavaliku eest, ta kuulab, valib ja lõikab muusikafaile kuniks need on täiuslikud. Vähem tähtis ei ole ka esinemistrikoode kavandamine ning nende õmblemiseks vajaliku materjali leidmine. Lisaks korraldab ta võistlusrühma majanduslikke küsimusi, treenib tüdrukuid 7 korda nädalas ning on alati tüdrukute jaoks olemas. Peale treeneritööle võimlemisklubis Janika, treenib Grete Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Rock tantsutüdrukuid. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Grete on meie võistkonna särav ja rokkiv teemant, kes on enda ümber koondanud suurepärase meeskonna nii võimlejate kui abiliste näol.
TLU126Katre Unt-Lidmets on meie kaunis ja tark balletiõpetaja. Katre on lõpetanud Tallinna Balletikooli ja teatritöö kõrvalt Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafia osakonna (humanitaarteaduste bakalaureus, 2008). Oma erilised ja huvitavad tantsukogemused ning oskused on Katre saanud teatris Vanemuine töötades. Praegu suudab ta hästi korraldada elu kahes linnas – Katre peab Tallinnas stuudiot “Tasapisitasakaal” treenides seal nii väikeseid kui ka kogenumaid balletihuvilisi. Tartus teeb Katre võimlemisklubis Janika koostööd treener Gretega. Katre aitab meid lisaks balletitundidele oskusi omandada ka tantsutehnika õppimisel ja võistluskavade tantsulisemaks muutmisel. Katre on kindel, et õnneliku inimese ja hea sportlase saladus, kõikide teiste oluliste oskuste kõrval, seisneb positiivses suhtumises, heas huumorimeeles ja tervises. Selleks jagab ta meile erinevaid tervisenippe ning teisi väärtuslikke teadmisi.
Kristel Kiens

Kristel Kiens

Kristel Kiens on meie rühma vaimne treener ja spordipsühholoogia konsultant. Kristel on tegelenud võistlusspordiga ja kuulunud Eesti rannavolle naistekoondisesse. Ta on esindanud Eestit rannavolle noorte ja juuniorite Euroopa ning maailmameistrivõistlustel. Kristel on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia teaduskonna, läbinud Soomes Jyväskyla Ülikooli magistriõppe sprodipsühholoogias ja täiendanud ennast rahvusvahelistel konverentsidel ning kursustel. Hetkel elab ja töötab Kristel Rootsis, kuid töötab regulaarselt ka Eesti sportlastega, treeneritega ja võistkondadega ning treenerite koolituste ja spordipsühholoogia alaste seminaride läbiviimisega. Kristel on teinud spordipsühholoogia alaselt koostööd erinevate spordialade ning erineva taseme sportlaste ja treeneritega (näiteks korvpall, tennis, suusatamine, sõudmine, laskmine, rannavõrkpall, võimlemine). Alates 2014. aasta sügisest sõidab Kristel iga kuu ühel nädalavahetusel Tartusse, et teha koostööd Diamondsiga. Rannavolle on Kristelile südamelähedane tänaseni - Kristel osaleb nii Eesti kui rahvusvahelistel võistlustel. ning töötab rannavolle treenerina.
Maarja Kivistik

Maarja Kivistik

Maarja Kivistik on füsioterapeut, kes aitab meil ennetada ja vajadusel ravida erinevaid skeletilihassüsteemi probleeme. Maarja on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia erialal, praktiseeriunud  Soomes ning osalenud erinevatel manuaal- ja pehmekoeteraapia koolitustel. Hetkel töötab ta Tallinnas ravi- ja uuringukeskuses OÜ Innomedica, kuid aeg-ajal sõidab Tartusse, et meid üle vaadata. Maarja kasutab oma töös peamiselt manuaalteraapiat, pehmekoeteraapiat, kinesioteipimist ning kehalisi harjutusi.
Gerli Reimand

Gerli ReimandGerli Reimand on meie kostüümihaldjas, kes on meie rühmvõimlemise trikood õmmelnud juba alates aastast 2010. Gerli lõpetas 2002. aastal individuaalõmbluse eriala ning on oma valikule truuks jäänud.  Iluvõimlemistrikoode õmblemise juurde jõudis Gerli huvist disainida ja õmmelda midagi põnevamat, kui seda pakub igapäevane tarbemood. Praeguseks on Gerli spetsialiseerunud iluvõimlemistrikoode disainimisele, tehnoloogilisele väljatöötamisele ja õmblemisele. Iga trikoo saab alguse treeneri visioonist, kava iseloomust ja muusikast ning siduda ühtseks tervikuks.

Juuniorklassis on meie võistkonda kuulunud:

TLU011Anni Liis Hoop on sündinud 21. aprillil 2001. aastal Tartus. Anni õpib Tartu Descartes`i Kooli spordiklassis ning on väga hea ja eeskujulik õpilane. Annil olid kuni 6nda klassini tunnistusel kõik viied, hiljem on lisandunud mõned neljad. Võimlemisega alustas ta 3,5-aastaselt ning on võitnud mitmeid medaleid nii iluvõimlemises kui ka rühmvõimlemises. Anni on 2014. aasta Lootuste karikavõistluse juuniorite oma vanusklassi võitja ning iluvõimlemise mitmevõistluse Tartu meistrivõistluste II koha omanik. Vabal ajal meeldib Annile käia ratsutamistrennis ja veeta aega koos hobustega.

 

TLU094Gled-Airiin Tärn on sündinud 7. jaanuaril 2000. aastal Tartus. Gled Airiin õpib Tartu Descartes`i Kooli spordiklassis ning on eeskujulik õpilane – Gled Airiinil on tunnistusel kõik viied. Iluvõimlemisega alustas 5-aastaselt ning on võitnud mitmeid medaleid nii iluvõimlemises kui rühmvõimlemises. Iluvõimlemise rühmaga on tulnud Gled Airiin 2011. aastal lasteklassi Eesti meistriks, 2012. aastal noorteklassi meistriks ning 2013. aastal Eesti meistrivõitsluste noorteklassi II koha omanikuks. Vabal ajal meeldib Gled Airiinile veeta aega sõpradega.
TLU036Trinity Liisa Lotta Kannus on sündinud 06. aprillil 2000 aastal Tartus. Trinity alustas iluvõimlemisega 3,5-aastaselt ja seega sai loogiliseks jätkuks õppima asumine Tartu Descartes`i Kooli spordiklassis. Trinity tunnistustel on ainult viied ning kiitused nii eeskujuliku käitumise kui kirjandushuvide eest. Trinity on saavutanud palju auhinnalisi kohti iluvõimlemise individuaalaladel kui ka rühmkavades ja rühmvõimlemises. Trinity on 2014. aasta iluvõimlemise juuniorite Tartu meister ning nii 2013. kui ka 2014. aastal jõudnud kurikaharjutusega Eesti meistrivõistluste finaali kuue parema sekka. Iluvõimlemise rühmaga saavutas Trinity 2011. aastal lasteklassi Eesti meistri tiitli, 2012. aastal tuli noorteklassi meistriks ning 2013. aastal Eesti meistrivõistluste noorteklassi II koha omanikuks. Vabal ajal meeldib Trinityle lugeda.

Laste- ja noorteklassis on meie võistkonda kuulunud:

Janika Buzin, Keitlyn Kruus, Evelin Kimmel, Marleen Kääroja ja Hanna-Liina Sukk.